Bizonyára észrevettétek, hogy az utóbbi néhány hétben nem igazán született körmös bejegyzés a blogon, ez egyrészt (a többiről majd később) annak köszönhető, hogy kipróbáltam a shell lakkozást. A Bónusz Brigádon volt egy lehetőség, hogy féláron, 1.690 Ft-ért lehetett kupont vásárolni Debrecenbe, a Papp Réka Kozmetikába shell lakkozásra, úgyhogy mivel volt 2.800 Ft-om pörgetésből, vettem 3 kupont, így tulajdonképpen egy alkalom nagyjából 700 Ft-ra jött ki. Előtte természetesen utánanéztem, hogy mégis miről van szó, a lényeg, hogy ez egy ugyan olyan tartós lakk, mint a géllakk, ugyan úgy UV fényre köt, csupán annyiban tér el tőle, hogy sokkal könnyebb és kíméletesebb az eltávolítása, mint a géllakknak. Azért nagyon közkedvelt ez az eljárás, mert kötést követően karcmentesre száradnak a körmök, és tulajdonképpen azonnal indulhatunk is a dolgunkra, nem kell azon aggódni, hogy belenyúlunk vagy elmaszatoljuk a friss lakkozást.
Az időpont egyeztetése után nagy izgalommal vágtam neki az első shell lakkozásnak. A manikűrös lány egyébként nagyon aranyos volt, közben mindig mondta, hogy éppen mit csinál. Már nem emlékszem, hogy a kupon csak magára a lakkozásra vonatkozott-e, minden esetre az utolsó alkalmat leszámítva, a körmeim semmiféle előkészítést (gondolok itt a formázásra vagy a körömágybőr visszatolásra) nem kaptak a lakk előtt, kizárólag egy enyhe bolyhozást a bufferrel. A színválaszték nem volt valami széles, ha jól tudom rózsaszín, piros, bordó és fekete közül lehetett választani, a képeken egyébként a bordó van a körmeimen.
A képeken láthatjátok, hogy a lakkozás nem lett a legpontosabb, főleg a fedőrétegnél látszik, hogy nem lett teljesen lefedve a színes rész. Nem tudom, hogy spórolás miatt, vagy pedig egyéb okból, minden esetre közelről nem volt a legesztétikusabb látvány.
A lakk felépítése egyébként ugyan úgy zajlott, mint egy egyszerű gél lakknál. Egy alapozó réteg után 3 mp lámpázás, majd ezt követően jött a színes lakk két rétegben, mindegyik 120 mp lámpázással, végül pedig a magas fényt biztosító fedőlakk szintén 120 mp lámpázással. A fedőlakk kötését követően pedig egy fixáló folyadékkal lettek áttörölve a körmeim.
A teljes folyamat összességében 20 percet vett igénybe, de ebben, mint már említettem a körmök előkészítése nem volt benne, kizárólag a lakkozás és a lámpázás.
A fedőlakktól iszonyatosan fényes lesz a körmök felülete, ez elég jól átjön a képeken is, és szerencsére semmit nem veszít ebből a tulajdonságából a későbbiekben sem.
A házimunkát egész jól bírja, persze arra azért ügyeltem, hogy ne ázzon órákat a kezem vízben. Mivel 2 hetente mentem újrafestetni, nagyjából 11 nap után szedtem le, de szerintem ettől egy-két nappal többet is kibírt volna.
A körmeimet egyébként érezhetően megvastagította, főleg a körömvégre jutott több a lakkból, ez oldalról szemmel látható volt, és egyébként érezni is lehetett, ha végighúztam rajta az ujjamat.
Az eltávolítása hasonlóképpen zajlik, mint egy csillámos lakknak, a jó öreg fóliás módszerrel. Többeteknek már biztosan a könyökén jön ki, de úgy döntöttem megmutatom, hátha valaki még nem ismerné.
A háromfelé vágott vattakorongokat átitatjuk körömlakklemosóval, majd a körmök köré csavarjuk. Ezt követően alufóliával betekerjük az egészet és várunk 20-30 percet. Ezután már csak annyi a dolgunk, hogy eltávolítjuk az ujjainkról a fóliát, majd egy rózsafa pálcika segítségével a maradék lakkot egyszerűen letoljuk a körömről. Én azt vettem észre, hogy célszerű egyszerre csak az egyik kezünkön megcsinálni ezt a fóliázást, igaz, hogy így dupla annyi időt vesz igénybe, hiszen kétszer kell kivárni a 30 percet, de így legalább nem kell annyit bénázni, mintha mind a két kezünk be lenne tekerve. A másik dolog pedig, hogy a fólia leszedésénél is érdemes egyesével haladni, mert így sokkal könnyebben el lehet távolítani a fennmaradt lakkot. Az első alkalommal én egyből leszedtem mind az 5 ujjamról az alufóliát, és mire a hüvelykujjamhoz értem, bizony már elég erősen kellett kapargatni a lakkot, hogy rendesen lejöjjön.
Íme a végeredmény, a már megtisztított köröm. Ezután én még egy polírozóval végigmentem a körmeimen, hogy egyenletes felületet kapjak.
A shell lakkot egyébként körömerősítés gyanánt is ajánlják, ami ideig- óráig igaz is, hisz elég jól megvastagítja a körmöket, és tulajdonképpen nem engedi, hogy letörjenek, vagy beszakadjanak, hosszú távon azonban én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Sajnos mire eltelt a 6 hét, és az utolsó kuponomat is felhasználtam, nagyon durván elvékonyodtak a körmeim, szinte papírlap vastagságúak lettek, és nagyon csúnyán töredeztek lefelé. Akármilyen kicsire is vágtam őket vissza, mindig tudtak tovább szakadni, úgyhogy most arra az elhatározásra jutottam, hogy egy darabig hanyagolom a lakkozást, és belefogok egy körömerősítő projektbe. Belsőleg és külsőleg is próbálom helyrehozni a dolgokat és lehetőleg minél hamarabb visszaállítani a körmeim eredeti állapotát. Ha sikerül összeszednem mindent, szeretnék erről majd egy bejegyzést is írni, amiben bemutatom, hogy miket és hogyan használok, és persze, milyen eredménnyel. Természetesen nem azt mondom, hogy kizárólag a shell lakknak köszönhető, hogy a körmeim állapota így megromlott, hiszen a folyamatos körömlakkozás, és lemosózás sem tett jót nekik, de abban biztos vagyok, hogy ez is közrejátszott a dologban. Alkalomszerűen persze nem hiszem, hogy bármi problémát okozna a shell lakk használata, hosszú távra viszont egyáltalán nem ajánlom senkinek sem.
Ti próbáltátok már a shell lakkozást? Ha igen, milyen tapasztalatotok volt vele kapcsolatban?